Kameraman Radek Cihelka

S natáčením jsem začal v roce 2008. Nejprve to byli převážně svatební videa celkem asi 500. Za několik měsíců v roce 2010 jsem získal obrovskou zkušenost možností natáčet příspěvky pro televizní vysílání TV Prima. Tyto vlastní natočené záběry jsem ve spolupráci s redaktorkou zpracovával u mne ve střižně, a příspěvky Miro Žbirka, Angelika,  Sagvan Tofi, Andrea Verešová, a další byli bez dalších úprav vysílány na slovenské TV  Markíza.   V roce 2012 jsem začal zkoušet dostat kameru do vzduchu. Základ byla stavba DJ F 450 a tento jsem upravoval, upravoval …až se v roce cca 2015 začal vyrábět DJI Inspire 1 a tento koupil. 

Před rozhodnutím stát se OSVČ kameramanem jsem 12 let pracoval v obchodě na pozici obchodní zástupce Massive svítidla s.r.o. pro oblast Praha. Marketingové oddělení u nás neexistovalo, všechny akce pro zákazníky, letákové akce, komunikaci se zákazníky jsme vytvářeli s kolegy z ostatních krajů. Mým největším úspěchem bylo dohodnutí nejen prvozávozu tehdy neznámého obchodu Kika v Průhonicích, tomto jsem se osobně věnoval rok před otevřením, prodejní stojany, na led diodová svítidla mého návrhu, přežili mnoho KIKA přestaveb a fungovali ještě dlouho po mém odchodu z této pozice. Nabídku na pozici KA managera Philips právě pro KIKA a Skonto jsem tenkrát odmítl a nelituji.

Máme to v rodině, bratranec Vladimír Cihelka střihal na TV Nova, nyní je jeden ze scénáristů nekonečného seriálu ULICE. Umím SEO optimalizovat weby, spravovat vlastní Google ADS, Seznam Sklik Facebook LinkedIn kampaně včetně remarketingového, retargetingového nastavení.

Nyní v roce 2023 natáčím a fotografuji převážně bezzrcadlovkou Canon, a pro doplnění používám další kamery. Z původního střihového programu SONY Vegas jsem přešel na DaVinci Resolve. Mám povolení k létání v kategorii A1, A2, A3 SPECIFIC. Specializuji se na výrobu technických, propagačních, reklamních filmů a fotografií. Reálné, v terénu zachycené, nearanžované IMAGE fotografie a video záběry, s důrazem na detail a branding zadavatele je to, co dělám nejraději a nejčastěji. 

Natáčení a střih pro televizní vysílání

napsali o mě

Letecké záběry v mediích

Historie létání

2013

První dron, tenkrát hexacopter jsem, typický modelářským pokusem omylem, postavil v roce 2013.

Povolení k provozování leteckých prací mám od roku  2016.

Záběry z tohoto jedinečného dronu byli v roce 2013 použity v Televizních novinách NOVA  k reportáži o zprovoznění protipovodňové hráze Zálezlice.

...ten co první létal nad Chateu Mcely s dronem .-)

Záběry z tohoto dronu byli v roce 2013 použity v Televizních novinách NOVA, další letecké a kameramanské pro televizní společnosti jsou zde.

Přehrát video